Blog

karta suma

Změny v MHD Valencia v roce 2022

V roce 2022 doprava ve Valencii dospěla či dospěje určitých změn. Proto tento článek aktualizuje ten obecný o MHD ve Valencii.

Karta SUMA

Největší změnou je spojení všech způsobu dopravy pod jednu platební metodu, tou je karta SUMA. Dosud jste museli mít pro každý druh jinou kartu. Také se cesta prodražila, když jste do cíle museli vystřídat více druhů dopravy. Nyní se můžete jednoduše pohybovat mezi vlakem Renfe, autobusy EMT a Metrobus, a metrem či tramvají Metro Valencia. Navíc se 5 zón zúžilo na pouhé 3 – zóna A, zóna B a letiště.

Suma't al transport públic

Zde můžete vidět rozdíl v ceně před a nyní. Například při koupi permanentky na 10 jízd vyšly tyto jízdy dohromady v jedné zóně na 9 euro a nyní Vás těchto 10 jízd vyjde na 8 euro.

Nově si také můžete koupit časové jízdenky T1, T2, T3 či T1+,T2+ a T3+, alias jízdenky na 24, 48 či 72 hodin. Ty s plus zahrnují jízdné také na letiště.

Nová karta stojí 2 eura plus tarif, který si na ní nahrajete. Zde vidíte nový ceník:

ceník MHD Valencia

Línea 10

Další novinkou je linka číslo 10. Tato linka by měla být v provozu od konce dubna či začátku května. Všichni se tak konečně dočkáme linky metra, která povede k Ciudad de las Artes y Ciencias. Tato linka povede od nádraží Valencia estación Nord až k přístavu Natzaret. A v blízké budoucnosti je v plánu i linka 11, která by měla spojit linku 10 s linkou 8 po pobřeží Valencie směrem k přístavu. Máme se teda na co těšit. Cesta po Valencii bude zase jednodušší.