Blog

Město umění a věd -Ciudad de las artes y ciencias

Ikonou Valencie je architektonický komplex nazvaný Ciutat de les Arts i les Ciències. Skládá se ze 7 částí:

Areály

L'Hemisfèric

Tato budova je využívána jako IMAX kino, kde se promítá na střechu budovy.

Museo de las ciencias Princípe Felipe

V této budově jak již název napovídá se nachází vědecké muzeum. Najdete zde stálou expozici španělských vědců a poté obměňující se interaktivní zábavně provedené vědecké expozice, vždy zaměřené na nějaké téma jako třeba pohádky. Exponáty jsou v angličtině, španělštině a valencijštině. Můžete si zde vyzkoušet například čich při poznávání vůní nebo paměť, kdy si zobrazíte obrázek, který poté musíte překreslit.

L'Umbracle

L’Umbracle je zahradní komplex, takový “park”, kde se můžete procházet mezi typickými středomořskými rostlinami.

Oceanográfico

Oceanografic je komplex několika budov, které slouží jako mořský svět. Je to asi nejznámější a nejvyhledávanější z částí Města umění a věd. Nejdete zde část Dolphinarium (Delfinario), kde se pořádají představení s delfíny. Dále tunel se žraloky a rejnoky (v části Oceános/Tiburones). Kromě těchto nejlákavějších částí zde najdete také část s motýly, krokodýla či obří voliéru.

Voliéra

Pokud budete chtít navštívit voliéru, tak budete muset čekat ve frontě, protože dovnitř vždy pustí asi 15 lidí s průvodcem. A také musíte počítat s tím, že můžete odejít s nepříjemným “suvenýrem”, jak Vám průvodce oznámí.

Delfinario

Představení s delfíny se koná obvykle v 11:45 a 16:45 (přesný čas najdete pro daný den zde jako EXHIBICIÓN DE DELFINES).

Přehrát video

Palacio de las Artes Reina Sofía

Palau de les Arts Reina Sofía je budova určena pro operní, muzikálová a jiná umělecká představení.

Vstupenky

Druhy vstupenek

Vstupenky se dají zakoupit samostatně do Oceanografic, Hemisferic a muzea nebo jako kombinace dvou nebo také vstupenku, která zahrnuje všechny 3 areály. U Hemisfericu si vyberete na jakou projekci a v jakou hodinu chcete jít.

Kde?

Buď je můžete koupit v jedné z budov nebo na internetu. Při online nákupu si můžete u každého objektu nastavit jiný den platnosti.

Ceny vstupenek

Nejdražší vstup má Oceanografic, cca 30 eur, muzeum a Hemisferic vycházejí kolem 10 eur každý. Kombinace všech tří stojí 38,20 eur. Pokud máte zakoupenou Valencia Tourist Card, tak Vás vyjdou vstupenky o něco levněji.

Vstupenky musí být využity během určeného dne.

Jak se dostanu do Města umění a věd?

Město umění a věd se nachází v parku Turía, tudíž se zde dostanete pěšky i na kole. Pokud chcete jet metrem vystupte ve stanici Alameda (linka 3, 5, 8 a 9) a poté pokračujte asi 30 minut pěšky. Bližší stanice metra zde není, je pouze v plánu jako tramvajová linka.

AKTUALIZACE 2022: Od konce dubna by již měla být v provozu linka číslo 10, která vede od nádraží Nord právě do Města umění

Pokud využijete autobusu, tak zde jsou zastávky linek 13, 14, 15, 19, 35, 40 a 95.