Blog

magdalena

Valencianas či magdalenas aneb není muffin jako muffin

Když navštívite ve Španělsku jakýkoliv obchod můžete zde narazit na velké balení “muffinů”, které jsou posypané cukrem. Ovšem nejsou to muffiny.

magdalenas mercadona
valencianas mercadona

Cupcake, muffin a magdalena

Jaký je rozdíl mezi muffinem a magdalenou?

Magdalena je více nadýchaná než muffin. Při přípravě magdalenas první vyšleháme samotné vejce a postupně přimícháváme ingredience. U muffinů se začíná suchými ingrediencemi. Ovšem největším rozdílem je, že do magdalenas se dává olivový olej, nikdy máslo.

A co cupcake?

Cupcake se samozřejmě liší tím, že narozdíl od muffinů a magdalenas je zdobený krémem a dalšími ozdobami, aby z něj byl takový minidortík. Muffin se také trochu zdobí, ale spíše se jen posype čokoládou či např. borůvkami ještě před pečením, zato cupcake až po pečení. Hlavně muffin ani magdalena nejsou plněné krémem uvnitř.

Valencianas a magdalenas

Tyto dva druhy se od sebe moc neliší, největším rozdílem je jejich tvar. Magdalena se peče v oválné formě stejně jako muffin, ovšem Valenciana v podlouhlé.

Proč má Valenciana právě tento tvar?

Protože ve Valencii se toto pečivo jí tak, že se namáčí do kakaa. A tento podlouhlý tvar napomáhá jednodušší manipulaci.

Recept

Podrobný recept najdete zde

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Španělské pečivo podobné muffinům. Oproti muffinům má, ale několik rozdílů v přípravě. Také jejich tradiční tvar je jiný než jako všem známé muffiny. Původně, totiž měly podlouhlý tvar podobný rakvičkám. Více o těchto rozdílech si můžete přečíst zde. […]

Robin
Robin
11 měsíců před

Vyborny blog.👏Valencii miluju. V breznu jsem byl na tyden a za mesic letim na Diversity festival.😍

2
0
Would love your thoughts, please comment.x