Blog

druhý trimestr ve španělsku

V tomto článku popíšu testy a návštěvy u gynekoložek a porodních asistentek (matron) v Comunidad Valenciana, které jsem absolvovala během druhého trimestru těhotenství. Pokud máte zájem o první trimestr a důvody, proč jsem byla v péči jak veřejného, tak soukromého zdravotního systému po celou dobu těhotenství, tyto informace naleznete zde.

Screening 20. týden

Tento screening již kontroluje, jestli má dítě všechny prsty na rukou i na nohou, jestli má všechny orgány a lze již s větší jistotou potvrdit pohlaví. Já jsem byla opět na tomto screeningu jak na soukromé klinice tak ve státní nemocnici. Výhodou soukromé kliniky je, že Vám nahrají ultrazvuk na usb disk a celkově dostanete celou dokumentaci z tohoto screeningu. Naštěstí všechno bylo v pořádku.

Test na těhotenskou cukrovku

Tento test se obvykle dělá tak, že dostanete sladký speciální nápoj a v rozmezí 3 hodin Vám odeberou 4 krev, jednou před vypitím. Ale já to takto neměla. Já jsem dostala nápoj k vypití, tuším, že jsem se mohla předtím i nasnídat, ale to jsem neudělala. Po vypití jsem měla půl hodiny počkat a poté mi odebrali pouze jednou krev a bylo hotovo. Když jsem si k tomu hledala informace, tak se to občas dělá ženám, které nemají pravděpodobnost této cukrovky, s ohledem na další zdravotní aspekty. Cukrovka mi také dopadla dobře, tudiž těhotenskou cukrovku jsem neměla.

Třetí trimestr byl ovšem mnohem zajímavější.