Blog

15. 10.2019 Barcelona a prokatalánské protesty

Včera byl vynesen rozsudek nad katalánskými autonomními exposlanci, kteří se pokusili vyhlásit neplatnou nezávislost Katalánska v čele s Puigdemonem, který se ukrývá v Belgii. Těmto poslancům byly uděleny nejvýše  2 roky vězení, kdy jsou ve věznici pouze přes noc.  

Tito lidé se pokusili o vlastizradu dle Španělské ústavy, takže oproti snad 30 letům, které byly navrhovaný, je to nic. Samozřejmě, že příznivcům nezávislosti se rozsudek nelíbí, a proto začali protestovat. Obsadili letiště El Prat, kde většina Čechů létá. Nejen to, uzavřeli všechny silnice i železnice v Barceloně. Z Barcelony se dle médií nedá hnout. Na internetu kolují fotografie hráče Barcelonského klubu Ivana Rakitiće, jak se vydal pěšky domů z tréninku, protože neměl jinou možnost. Demonstranti podpaluji stromy, aby zamezili průjezdu na železnici. Nehledě na to, že lidé, kteří chtějí nezávislost nejsou původními občany Katalánska. Tito lidé jsou většinou přistěhovalci, které autonomní vláda podporuje výměnou za podporu autonomie kromě cizinců jsou to lidé z Andalusie, kteří v Katalánsku nyní žijí. Původní Katalánci toto nechtějí, původní občané se cítí Španěly. A proč o tom píšu na blogu o Valencii? Protože pro lidi, co chtějí do Španělska a vyberou si Barcelonu mohou být v nebezpečí. Barcelona je již v několika zemích na seznamu rizikových měst, což také souvisí s přistěhovalci podporovanými Katalánskou vládou. A tato vláda se také snaží lidem namlouvat, že Valencie je součást Katalánska, z historického hlediska tomu tak nikdy nebylo a Katalánsko nikdy nebylo samostatnou zemí. A valencijština a katalánština jsou taky 2 rozdílné jazyky.

Tak příští rok si zvolte radši jinou část Španělska k návštěvě. Jak říká můj partner, Španělsko má každé období a všechny úkazy, nikde jinde jezdit nemusíte. Má hory, skály, moře. Má mírné klima i tropické. Můžete lyžovat nebo se potápět. Prostě Španělsko je krásné, tak ho objevujte a buďte v bezpečí.


P.S. Každý může mít svůj názor na Katalánsko, já jen uvádím mé poznatky od místních a z místních médií a jak to sama cítím.

Hráč FC Barcelona Rakitić jdoucí pěšky domů
Při rozkliknutí se Vám zobrazí článek s fotkami z protestů na letišti
Toto je reakce Valencie na protesty